Сміттєпровід - пристосування, що застосовується в будівництві і що представляє з себе трубу великого перетину, зазвичай, металеву або бетонну, змонтовану вертикально і застосовують для ефективного збору твердих побутових відходів (ТПВ). Для викиду ТПВ в сміттєпровід застосовуються спеціальні шлюзи в його, сміттєпроводу, стовбурі, розроблені так, що тверді побутові відходи мають можливість потрапити всередину стовбура, проте випасти з неї не можуть і під дією сили тяжіння опускаються вниз по трубі сміттєпроводу в спеціалізоване приміщення, назване Мусороприемники , як правило знаходиться на першому поверсі або в підвалі багатоповерхового будинку, і вже з цього Мусороприемники ТПВ вивозиться на утилізацію.
Сьогодні неможливо навіть уявити будинок не обладнане сміттєпроводом, що стало реальним завдяки таким достоїнств сміттєпроводу, як: сміттєпровід значно спрощує рішення задачі збору сміття в багатоквартирних будинках; сміттєпровід, при кваліфікованої експлуатації, визнаний максимально раціональним і гігієнічним методом збору твердих побутових відходів . Проте не позбавлений сміттєпровід і деяких недоліків: за відсутності регулярної кваліфікованої експлуатації сміттєпровід служить джерелом комах і гризунів, хвороботворних мікробів, неприємного запаху; сміттєпровід вимагає регулярної кваліфікованої експлуатації (чистка труби, вивезення відходів з Мусороприемники); сміттєпровід може бути використаний лише для збору дрібних відходів, внаслідок чого, при скиданні великогабаритних відходів, нерідкі засмічення сміттєпроводу. Нині, завдяки досягненням науки і техніки, в реконструйованих, в капітально ремонтуються, у знову споруджуваних житлових і громадських будівлях і спорудах все частіше знаходять своє застосування екологічно чисті системи сміттєвидалення з автоматичним пожежогасінням, сконструйовані за дорученням Держбуду Росії в 1996 р. головною організацією в житлово-комунальному господарстві Росії - ФГУП АКХ ім.
Панфілова, узгоджені Держбудом Російської Федерації (нині - Росстроя Росії), головними санітарними та пожежними органами, що відповідають ТУ 4924-004-05111744-00, що випускаються серійно починаючи з 1998 року. Базою подібного сміттєпроводу є нержавіючий тришаровий стовбур (НСТ) (екологічно чиста альтернатива для санітарно небезпечних азбестоцементних стовбурів), що складається з 3 шарів: внутрішнього шару (нержавіюча сталь товщиною 0.8 мм.), Середнього шару (керамзитобетон завтовшки 26 мм.) , зовнішнього шару (сталь СТ3 товщиною 0.8 мм.) і, завдяки цьому, що володіє феноменальним строком служби - не менше 50-ти років.
За рахунок зменшення маси нержавіючого тришарового ствола в 2 рази в порівнянні з азбестоцементним стволом та застосування швидкосбірних, самогерметизуючі, самоцентруються сполук муфт термін монтажу сміттєпроводу знижений в 1,6 рази.
Необхідно зазначити, що особлива ефективність систем сміттєвидалення з автоматичним пожежогасінням полягає в максимальній екологічної безпеки (протишумові, бактеріологічної, мікробіологічної, протипожежної) населення, що працює, проживає і відпочиваючого в будівлях, оснащених даними системами.
До даної конструкції ствола випускається повний спектр необхідного навісного обладнання, що охоплює:
Зачисні пристрій, що встановлюється на осі сміттєпроводу у верхній його частині і виконує функції періодичної дезінфекції, промивання, прочищення внутрішньої поверхні стовбура сміттєпроводу, а також інтегрує автоматичну систему пожежогасіння сплінкерне типу на випадок виникнення загоряння сміття всередині стовбура.
Клапан завантажувальний навісний з блокуванням швидкоз'ємного ковша, що навішуються на стовбур сміттєпроводу і призначений для калібрування і прийому твердих побутових відходів, що скидаються в стовбур сміттєпроводу, а також ізоляції внутрішньої порожнини стовбура сміттєпроводу від приміщень сходово-ліфтового вузла.
Завантажувальний клапан комплектується блокуванням ковша в закритому положенні для виконання робіт по санобробці стовбура сміттєпроводу і ремонту шибера в мусоросборной камері.
Шибер з травмобезопасной заслінкою і автоматичним огнеотсекателем, призначений для періодичного перекриття нижньої краю стовбура сміттєпроводу при видаленні з Мусороприемники заповнених відходами накопичувальних ємностей та виконання профілактичних і ремонтних робіт.
Дефлектор вентиляційної труби, призначений для поліпшення природної вентиляції сміттєпроводу і виключення потрапляння всередину стовбура атмосферних опадів.
Муфта силова розвантажувальна, призначена для монтажу на проміжних поверхах для зниження навантаження від стовбура сміттєпроводу на опорний фланець і перекриття сміттєкамери.
Муфта сполучна, призначена для центрування труб стовбура сміттєпроводу та забезпечення їх водонепроникного з'єднання.
Важливо, що обладнання систем сміттєвидалення весь час модернізується при виконанні чотирьох головних вимог: нормативна шумоізоляція; пожежна безпека користувачів при відключенні електропостачання будинку; травмобезопасность користувачів; гарантована можливість знезараження внутрішньої поверхні стволів сміттєпроводів.
Необхідно відзначити, що система сміттєвидалення з автоматичним пожежогасінням по ТУ 4924-00405111744-00 рекомендована до застосування Департаментом ЖКХіБ, ГУП "Москомархитектура", у тому числі при проведенні капремонту та реконструкції житлового фонду м. Москви, а на підставі технічних висновків Мінпраці РФ і Всесвітньої академії наук з комплексної безпеки система сміттєвидалення з автоматичним пожежогасінням внесена до Реєстру нової техніки уряду м. Москви.
сміттєпровід
© Copyright stroyim.pl.ua. Цікаве про будівництво.